Matematik Dersine Nasıl Çalışılmalı?

Matematik Dersine Nasıl Çalışılmalı?

Matematik dersi branş itibariyle belirli bir ağırlığı olan ve sistematik bir çalışma gerektiren derslerden bir tanesidir. Matematik dersine tekrar – alıştırma ve genel tekrar ile planlı bir şekilde çalışanlar ilerleyen senelerde çalışma saatlerini azaltsa bile başarılı olduklarını ifade etmişlerdir.

Matematik Seviyenizi Belirleyin

Matematik dersinde anlatılan konularda sıkıntı yaşıyorsanız temelde eksiklikleriniz var demektir. Dolayısıyla nerede eksiğiniz var bunu belirlemelisiniz. Bunun için bir önceki sınıf konularına bakarak nelerde sıkıntınız var bulabilirsiniz.

Alıştırma ve Testler

Özellikle seviyenize uygun testlerle çalışmalara başlayın. Haftalık en az 3 gün matematik dersine çalışma planınızda olsun. Her çalışmada en az 30 soru çözmek hedefiniz olsun. Konuyu bilmeden test çözmek mi mantıklıdır, yoksa test çözerek konu öğrenmek mi? Konuyu bilmeden test çözmeye kalkışmak tarifini bilmediğiniz bir yola gitmek gibidir. Yanlış yola saptığınızda yorulur, belki de yolun başına geri dönersiniz. Bu nedenle önce konu çalışmak, formülleri not alarak ezberlemek ve sonrasında test çözerek pekiştirmek matematik temelinizi sağlamlaştıracaktır.

Yararlı Buldunuz mu?

İşine ne kadar yaradı, değerlendir.

Ortalama Puan / 5. Toplam değerlendirme

Bizi sosyal medyada takip edin!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Ortaokul Matematik

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre bir eserin telif hakkı eser sahibine aittir. Sitemizde yer dökümanların tamamı veya bir bölümü hak sahibinin izin alınmadan kullanılamaz, dağıtılamaz, kopyalanamaz, kaynak gösterilerek dahi yayımlanamaz. Web sayfalarımızı kullananlar telif hakkı konusunda yukarıda belirtilen tüm yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir