Yeni Nesil Sorularda Okuduğunu Anlamanın Önemi

Yeni Nesil Sorularda Okuduğunu Anlamanın Önemi

Yeni nesil matematik sorularında ön plana çıkan en önemli şeylerden biri de okuduğunu anlamadır. Artık problem durumu ve bu duruma uygun bir soruyla karşılaşmaktayız ve bu problem durumunu anlamadan çözüme de ulaşmamız mümkün değildir. Bu yüzden soruları çözerken

  • Problem durumu tek okuyuşta iyi anlaşılmalıdır.
  • Anlaşılan bir problem durumunda çözüm aşamaları kafamızda otomatik olarak oluşacaktır.
  • Hangi adımları izleyeceğinizi okuduğunuz problem durumuna göre iyi bir şekilde belirlemeleri ve çözüm aşamaları için yapılacak işlemleri aklınızda sıralamalı ve çözüme geçmelisiniz.
  • Bilgiyi kullanma. Soruyu çözerken konuyla ilgili öğrendiğimiz bilgiyi kullanabilmemiz gereklidir.

Bir soruyu okuduktan sonra anlamadan çözüm yapmaya çalışıyorsak, bize ne sorulduğunu görmeden işlemlere başlıyorsak, metni defalarca okumaya kalkıyorsak bu soruda veya ilerleyen sorularda sıkıntılarla karşılaşacağımız kesindir.

Yararlı Buldunuz mu?

İşine ne kadar yaradı, değerlendir.

Ortalama Puan / 5. Toplam değerlendirme

Bizi sosyal medyada takip edin!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Ortaokul Matematik

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre bir eserin telif hakkı eser sahibine aittir. Sitemizde yer dökümanların tamamı veya bir bölümü hak sahibinin izin alınmadan kullanılamaz, dağıtılamaz, kopyalanamaz, kaynak gösterilerek dahi yayımlanamaz. Web sayfalarımızı kullananlar telif hakkı konusunda yukarıda belirtilen tüm yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir