LGS Sınavında Son Konular Dahil mi 2019-2020

LGS Sınavında Son Konular Dahil mi 2019-2020

2019-2020 Eğitim öğretim yılında herhangi bir müfredat değişikliği olmayacak. Bununla birlikte bazı sistemsel değişiklikler mevcut. Örneğin okulda tenefüs sürelerinin uzaması, 1 ve 2.döneme birer ara tatil eklenmesi gibi. Ara tatillerle birlikte 2019-2020 eğitim öğretim yılı düşünüldüğünde daha önceki yıllarda da sürekli sorulan bir soru son konular LGS’de sorulacak mı?

Talim Terbiye’nin öğretim programı incelendiğinde her bir ders için verilen kazanımlar 36 haftalık bir ders sürecine paylaştırılmaktadır. Burada yıllık plan hazırlarken görülmektedir ki 36.hafta Haziran ayı içerisinde olup eğer biraz da konularda geri kalındıysa son kazanımların son haftalara sarkma hatta yetişememe durumu görülmektedir.

2018-2019 eğitim öğretim yılında son kazanımlardan soru gelmedi. Son kazanımlardan soru gelmesi açıkçası beklenen bir durum da değil. Ama yine de son kazanımda bulunan piramit ve temel elemanları ve koni konusuna bir göz gezdirilmeli ve temel mantığı anlaşılmalıdır.

Yararlı Buldunuz mu?

İşine ne kadar yaradı, değerlendir.

Ortalama Puan / 5. Toplam değerlendirme

Bizi sosyal medyada takip edin!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Ortaokul Matematik

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre bir eserin telif hakkı eser sahibine aittir. Sitemizde yer dökümanların tamamı veya bir bölümü hak sahibinin izin alınmadan kullanılamaz, dağıtılamaz, kopyalanamaz, kaynak gösterilerek dahi yayımlanamaz. Web sayfalarımızı kullananlar telif hakkı konusunda yukarıda belirtilen tüm yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir