DYK 2019-2020 İş Takvimi ve Kılavuzu – MEB Kurs Takvimi

DYK 2019-2020 İş Takvimi ve Kılavuzu – MEB Kurs Takvimi

Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında kurs merkezi başvuruları, öğretmen başvuruları, öğrenci başvuruları ve başvuru sonuçlarıyla birlikte kursun başlayışını gösteren MEB DYK kurs takvimi gelişmelerini bu yayınımızda bulabilirsiniz.

DYK 2019-2020 MEB Kurs Takvimi

2019-2020 yılında DYK var mı? Destekleme ve yetiştirme kursları özellikle ek derse ihtiyacı olan ve gayret gösteren öğrenciler için iyi düşünülmüş bir sistem. Okullarda ücretsiz olarak öğrencilere verilen bu hizmet 2019-2020 eğitim öğretim yılında da devam edecek. MEB 1.dönem, 2.dönem ve yaz dönemi kurs takvimini açıklayınca sitemize ekleyeceğiz.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN DYK BAŞVURUSU

DYK’larda görev almak isteyen ücretli öğretmenler, aday öğretmen olarak atama şartlarını taşımaları hâlinde, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No’lu Kararı çerçevesince okutabilecekleri derslerden kurs başvurusunda bulunabilirler. Bu öğretmenler, e-kurs modülü üzerinden sisteme ilk girişte oluşturacakları şifre ile başvurularını yaparak, sistemden alacakları ilgili evrakı il/ilçe komisyonuna ulaştırır.

ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRMESİ

Kurslarda görev alacak öğretmenlerin belirlenmesi, e-kurs modülü üzerinden kurs merkezi müdürü tarafından öncelikle o kursa başvuru yapan kadrolu ya da sözleşmeli öğretmenler arasından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar gözetilerek yapılır. İhtiyaç olması hâlinde, komisyon tarafından başvuruları onaylanan ücretli öğretmenler ders ücreti karşılığında görevlendirilir.

Yararlı Buldunuz mu?

İşine ne kadar yaradı, değerlendir.

Ortalama Puan / 5. Toplam değerlendirme

Bizi sosyal medyada takip edin!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Ortaokul Matematik

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre bir eserin telif hakkı eser sahibine aittir. Sitemizde yer dökümanların tamamı veya bir bölümü hak sahibinin izin alınmadan kullanılamaz, dağıtılamaz, kopyalanamaz, kaynak gösterilerek dahi yayımlanamaz. Web sayfalarımızı kullananlar telif hakkı konusunda yukarıda belirtilen tüm yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir